Things of Dignity pomáhá podnikům darovat nepotřebné oblečení lidem v nouzi.

V duchu hesla "pro jednoho odpad, pro druhého poklad" jsme našli způsob, jak zajistit, aby materiální pomoc proudila z firem s nadbytečnými zásobami k neziskovým organizacím - a dále do míst, kde je těžko dostupná. Sbíráme deadstockové spodní prádlo, jako jsou ponožky, boxerky a podprsenky, sestavujeme z nich Balíčky Důstojnosti a doručujeme je lidem v tíživé životní situaci.

Jak to funguje na příkladu ponožek 

1.   Pojďme si představit situaci: Společnost velkoryse nabídne darovat 1000 párů ponožek. 
2.   Po zaregistrování daru e-mailem se spojíme s humanitárními organizacemi, s nimiž jsme v kontaktu. 
3.   Jedna z těchto organizací si ponožky objedná
4.   vyzvedne je, dopraví je 
5.   a následně je distribuuje lidem, kteří je potřebují.
Jste…

Firma připravená poslat oblečení lidem, co ho potřebuji? >> DARUJ ZASLáním emailu
Nezisková organizace distribuující materiální pomoc? >>
Co je to Balíček důstojnosti?

Balíček důstojnosti je sada věcí, které slouží jako první materiální pomoc pro lidi, kteří utíkají před environmentální nebo klimatickou katastrofou, politickým útlakem nebo válečným konfliktem. Tito lidé opouštějí své domovy pouze s oblečení, které mají zrovna na sobě oblečené a jednou z jejich prvních základních potřeb je se převléknout do čistého. Co je obsaženo v balíčku, záleží na oblasti krize - na klimatu, lokalitě a typu situace, kam je posílán. 
Základními součástmi, které vždy najdete v balíčku důstojnosti, jsou: spodní prádlo, mýdlo, kartáček na zuby a zubní pasta, hřeben, sada opakovaně použitelných hygienických vložek, svítilna, prací prášek a menstruační vložky. 

Představte si, že sklady UNICEFu v Kodani jsou zásobeny komponenty pro 21 takových nouzových balíčků, pečlivě přizpůsobených pro použití ve školách, zdravotnických střediscích a táborech. S celkem 57 verzemi tyto balíčky splňují širokou škálu potřeb mezi které patří například specializované moduly na vytvoření sady pro Rané dětstvíŠkola-v-krabici.
Proč darovat prostřednictvím Things of Dignity?

Spodní prádlo je nejméně darovanou položkou v azylových domech, krizových centrech a noclehárnách - a zároveň je po něm největší poptávka. Darování nevyužitého zboží je oboustranně výhodné řešení, které slouží oběma stranám tohoto systému. 
Společnosti získají možnost dát druhou šanci věcem, které by jinak vyhodily, a lidé v tíživé životní situaci získají rychlou a přímou reakci na své naléhavé potřeby.
Dalšími pozitivními vedlejšími účinky je šíření povědomí o probíhajících humanitárních krizích, zvyšování společenské odpovědnosti, solidarity a v neposlední řadě také snižování množství odpadu fast fashion a podpora udržitelného přístupu v masové výrobě oblečení.

Contribute to a better future.

Things of Dignity z. s.
Lazy VI 6891 Zlín 760 01
thingsofdignity@gmail.com
+420 734 325 666
IČ: 172 92 328